IEEE KOCAELİ HAKKINDA

   Kocaeli Üniversitesi IEEE Kulübü 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş ve başta mühendislik öğrencileri olmak üzere, tüm sosyal branşlardaki öğrencilere kapılarını açan, gerek ülke çapında gerekse uluslararası düzeyde projelere katılma şansı tanıyan, bünyesinde barındırdığı milyonlarca e-dergi ve teknik magazinlerden faydalanma imkânı tanıyan, staj ve iş bulmada kolaylık sağlayan ve kaliteli şirketler tarafından aranan bir CV veri tabanına sahip olan IEEE markasının bünyesinde yapılanan IEEE öğrenci kollarından birisidir.

326

AKTİF ÜYE

48 Adet

Yapılan Etkinlik

230 Mezun

Mühendis

10 Yıllık

Tecrübe Birikimi

Başarıya giden yol

IEEE Kocaeli Üniversitesi

   IEEE KOU Öğrenci Kolu Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından başta
elektronik ve haberleşme, bilgisayar, elektrik, kontrol mühendisliği öğrencileri olmak üzere bütün mühendislik öğrencileri ve diğer fakülte öğrencilerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur ve şuan 5000 üyesiyle beraber çalışmaktadır.
 Sorgulayan, araştıran, özgüven sahibi, öğrenmeye ve öğretmeye hevesli,
sorumluluk bilincine sahip öğrencilerin yetişmesini sağlamak adına çeşitli
çalışmalarda bulunmaktadır.
 Düzenlediği çalıştaylar, teknik geziler ve etkinlikler ile öğrencilerin teknolojik gelişmelerden haberdar olmalarını ve sanayi ile bire bir etkileşimde bulunmalarının sağlanmasını amaçlamaktadır.
 Yönetim kurulu ve idari kuruldan oluşan yapımızla, amatör ruhumuzu şirket profesyonelliğiyle birleştirmeyi de amaçlayarak üyelerimizi 9 farklı komiteyle 9 farklı alanda kendilerini geliştirebilme imkanı sunuyoruz.

Misyonumuz
 IEEE KOU üyelerinin sektörü tanıyan ve takip eden mühendisler olmaları için çalışmak, hayallerindeki iş ve kariyer fırsatlarını yakalamaları için sürekli destek sağlamak, kariyerlerinde zirveye oynayan üyelerimize hayatları boyunca kopamayacakları arkadaşlıklardan oluşan bir ağ içerisinde takım çalışmasının öğrenilmesi konusunda yardımcı olmaktır.
Vizyonumuz
 IEEE KOU olarak bilimin sınırlarını zorlayarak, bilim ve teknoloji
alanındaki gelişmeleri sadece takip etmek değil, aynı zamanda bu
gelişmelere katkıda bulunmaktır. Gerçekleştirdiğimiz projeler ile,
ülkemizde sınırlı ve yetersiz görülen AR-Ge çalışmalarına katkı
sağlamaktır. Ayrıca insanlığa fayda sağlayacak projelerin içinde yer
alarak teknolojide dünya standartlarını yakalamak;
sanayi-üniversite-öğrenci bağlarını güçlü tutarak gelişen teknolojiye ivme
kazandırmak, yaptığımız sosyal projelerle teknolojiyi herkesin sevmesini
sağlamak, bilimin etiğine her zaman bağlı kalmaktır.